Clipsal Dolly Rocker Mechanism 250V 2 Way BED 2 10 Pack Vivid White
Clipsal Dolly Rocker Mechanism 250V 2 Way BED 2 10 Pack Vivid White
Dolly Rocker Mechanism, 250 Volt, Legend: BED 2, Control Type: Dolly Rocker, Switch Function: 2 Positions, Clip-In Mount, Polycarbonate, Vivid White, Matt Finish, 0 to 45 deg C, 23 mm Length, 23 mm Width, 9 mm Depth
| Brand | Clipsal |
|---|---|
| Range Name | Iconic |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39122200 |
| UOM | PK |
| Vendor Product | 40BD2R-VW |
| Colour | Vivid White |
| Control Type | Dolly Rocker |
| Depth | 9 mm |
| Finish | Matte |
| Legend | BED 2 |
| Length | 23 mm |
| Material | Polycarbonate |
| Mounting Method | Clip On |
| Product Type | Switch Mechanisms |
| Switch Function | 2 Positions |
| Temperature | 0 to 45 deg C |
| Voltage | 250 Volt |
| Width | 23 mm |
Description
Dolly Rocker Mechanism, 250 Volt, Legend: BED 2, Control Type: Dolly Rocker, Switch Function: 2 Positions, Clip-In Mount, Polycarbonate, Vivid White, Matt Finish, 0 to 45 deg C, 23 mm Length, 23 mm Width, 9 mm Depth
