Clipsal Switch Cover Plate Flush Mount Standard 1 Gang Vertical Ocean Mist
Clipsal Switch Cover Plate Flush Mount Standard 1 Gang Vertical Ocean Mist
Switch Cover Plate Standard, 1 Gang, For Domestic Switching Devices, Vertical, Flush Mount, Ocean Mist, 116 mm Height, 75 mm Width, 6.25 mm Depth
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Clipsal |
| Range Name | Saturn 4000 Series |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39122200 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 4061PBC-OM |
| Colour | Ocean Mist |
| Depth | 6.25 mm |
| For Use With | Domestic Switching Devices |
| Height | 116 mm |
| Mounting Method | Flush |
| Number Of Gangs | 1 Gang |
| Orientation | Vertical |
| Product Type | Covers & Grids |
| Width | 75 mm |
Description
Switch Cover Plate Standard, 1 Gang, For Domestic Switching Devices, Vertical, Flush Mount, Ocean Mist, 116 mm Height, 75 mm Width, 6.25 mm Depth
