Clipsal Self Drilling Screw 10Gx22mm Wafer Pozi Drill Point Steel Zinc Passivated Yellow
Clipsal Self Drilling Screw 10Gx22mm Wafer Pozi Drill Point Steel Zinc Passivated Yellow
Self Drilling Screw, 2.2 mm Diameter, 10G, Pozi Drive, No 2 Drive, Drill Point, Wafer Head, 22 mm Overall Length, 9 mm Head Diameter, Steel, Zinc Passivated Yellow, 500 Bucket
| Brand | Clipsal |
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 31161500 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 357WF22B |
| Diameter | 2.2 mm |
| Drive Size | No 2 |
| Drive Type | Pozi |
| Finish | Zinc Passivated Yellow |
| Head Diameter | 9 mm |
| Material | Steel |
| Head Type | Wafer |
| Overall Length | 22 mm |
| Pack Size | 500 Bucket |
| Product Type | simple |
| Screw Gauge | 10G |
| Point Type | Drill |
Description
Self Drilling Screw, 2.2 mm Diameter, 10G, Pozi Drive, No 2 Drive, Drill Point, Wafer Head, 22 mm Overall Length, 9 mm Head Diameter, Steel, Zinc Passivated Yellow, 500 Bucket
