Clipsal Cooker Socket Outlet Flush Mount Standard 32A 250V 3 Pin White
Clipsal Cooker Socket Outlet Flush Mount Standard 32A 250V 3 Pin White
Cooker Socket Outlet, 250 Volt Switch, 32 Amp, 3, 1 Gang, Flush Mounting, 84 mm Mounting Centres, Screw Connection, Plastic, White, 115 mm Height, 73 mm Width, 11 mm Depth
| Brand | Clipsal |
|---|---|
| Range Name | Standard Range |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39122200 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 31VCS-WE |
| Colour | White |
| Connection Type | Screw |
| Material | Plastic |
| Pin Configuration | 3 Pin |
| Height | 115 mm |
| Mounting Centres | 84 mm |
| Width | 73 mm |
| Current | 32 Amp |
| Depth | 11 mm |
| Number Of Gangs | 1 Gang |
| Mounting Method | Flush |
| Voltage | 250 Volt Switch |
Description
Cooker Socket Outlet, 250 Volt Switch, 32 Amp, 3, 1 Gang, Flush Mounting, 84 mm Mounting Centres, Screw Connection, Plastic, White, 115 mm Height, 73 mm Width, 11 mm Depth
