Clipsal Switch Mechanism Push Button 20A 250V 1 Pole 1/2 Way Blue LED White
Clipsal Switch Mechanism Push Button 20A 250V 1 Pole 1/2 Way Blue LED White
Switch Mechanism Pushbutton 1 Way 2 Way Switching, 250 Volt Switch, 20 Amp/16 AX, 1 Pole, 1, 2 Way, Pushbutton Control, Flush Mounting, Plastic, White, 21 mm Length, 21 mm Width, 10 mm Depth
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Clipsal |
| Standard Pack Size | 10 |
| UNSPSC Class | 39122200 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 30PBL-WE |
| Colour | White |
| Control Type | Pushbutton |
| Current | 20 Amp/16 AX |
| Depth | 10 mm |
| Length | 21 mm |
| Material | Plastic |
| Mounting Method | Flush |
| Number Of Ways | 1 2 |
| Number Of Poles | 1 Pole |
| Voltage | 250 Volt Switch |
| Width | 21 mm |
Description
Switch Mechanism Pushbutton 1 Way 2 Way Switching, 250 Volt Switch, 20 Amp/16 AX, 1 Pole, 1, 2 Way, Pushbutton Control, Flush Mounting, Plastic, White, 21 mm Length, 21 mm Width, 10 mm Depth
