Clipsal Switch Grid Plate Flush Mount Standard 1 Gang Horizontal/Vertical Vivid White
Clipsal Switch Grid Plate Flush Mount Standard 1 Gang Horizontal/Vertical Vivid White
Switch Grid Plate, 1 Gang, For Use With Domestic Switching Devices, Horizontal/Vertical Orientation, Clip-On Terminal, Flush Mounting, Plastic, Vivid White, 115 mm Height, 71 mm Width, 12 mm Depth
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Clipsal |
| Range Name | Iconic |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39122200 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 3041G |
| Colour | White |
| Depth | 12 mm |
| For Use With | Domestic Switching Devices |
| Height | 115 mm |
| Material | Plastic |
| Mounting Method | Flush |
| Number Of Gangs | 1 Gang |
| Orientation | Horizontal/Vertical |
| Product Type | Covers & Grids |
| Terminal Type | Clip-On |
| Width | 71 mm |
Description
Switch Grid Plate, 1 Gang, For Use With Domestic Switching Devices, Horizontal/Vertical Orientation, Clip-On Terminal, Flush Mounting, Plastic, Vivid White, 115 mm Height, 71 mm Width, 12 mm Depth
