Clipsal Conduit Bush Female Threaded 50mm PVC Grey
Clipsal Conduit Bush Female Threaded 50mm PVC Grey
Conduit Bush, Female Threaded Connection, 50 mm, 57 mm Outside Diameter, 50 mm Width Across Flat, PVC, Grey, 20 mm Length
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Clipsal |
| Standard Pack Size | 20 |
| UNSPSC Class | 39131700 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 281F50-GY |
| Conduit Size | 50 mm |
| Connection Type | Female Threaded |
| Material | PVC |
| Length | 20 mm |
| Finish | Grey |
| Outside Diameter | 57 mm |
| Product Type | locknuts Nipples & Bushes |
| Width Across Flat | 50 mm |
Description
Conduit Bush, Female Threaded Connection, 50 mm, 57 mm Outside Diameter, 50 mm Width Across Flat, PVC, Grey, 20 mm Length
