Clipsal Corrugated Conduit Gland Straight 25mm Size M25 Thread Size PVC Grey
Clipsal Corrugated Conduit Gland Straight 25mm Size M25 Thread Size PVC Grey
Flexible Conduit Terminator Gland Corrugated, 25 mm, M25, 1.5 mm Thread Length, Straight Angle, For Use With Corrugated Conduit, 39 mm Length, 25 mm External Diameter, -15 to 65 deg C, PVC, Grey
| Brand | Clipsal |
|---|---|
| Standard Pack Size | 20 |
| UNSPSC Class | 39131700 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 279C25-GY |
| Angle | Straight |
| External Diameter | 25 mm |
| Conduit Size | 25 mm |
| Colour | Grey |
| For Use With | Corrugated Conduit |
| Length | 39 mm |
| Material | PVC |
| Product Type | Glands & Terminators |
| Temperature | -15 to 65 deg C |
| Thread Size | M25 |
| Thread Length | 1.5 mm |
Description
Flexible Conduit Terminator Gland Corrugated, 25 mm, M25, 1.5 mm Thread Length, Straight Angle, For Use With Corrugated Conduit, 39 mm Length, 25 mm External Diameter, -15 to 65 deg C, PVC, Grey
