Clipsal Corrugated Conduit Gland Straight 20mm Size M20 Thread Size PVC Grey
Clipsal Corrugated Conduit Gland Straight 20mm Size M20 Thread Size PVC Grey
Flexible Conduit Terminator Gland Corrugated, 20 mm, M20, 1.5 mm Thread Length, Straight Angle, For Use With Corrugated Conduit, 35 mm Length, 20 mm External Diameter, -15 to 65 deg C, PVC, Grey
| Brand | Clipsal |
|---|---|
| Standard Pack Size | 20 |
| UNSPSC Class | 39131700 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 279C20-GY |
| Angle | Straight |
| Colour | Grey |
| Conduit Size | 20 mm |
| External Diameter | 20 mm |
| For Use With | Corrugated Conduit |
| Length | 35 mm |
| Material | PVC |
| Thread Length | 1.5 mm |
| Product Type | Glands & Terminators |
| Thread Size | M20 |
| Temperature | -15 to 65 deg C |
Description
Flexible Conduit Terminator Gland Corrugated, 20 mm, M20, 1.5 mm Thread Length, Straight Angle, For Use With Corrugated Conduit, 35 mm Length, 20 mm External Diameter, -15 to 65 deg C, PVC, Grey
