Clipsal Shaver Outlet Flush Mount Universal 1 Gang 115/240V 22 VA White Electric
Clipsal Shaver Outlet Flush Mount Universal 1 Gang 115/240V 22 VA White Electric
Universal Shaver Outlet, 115/240 Volt AC, 50 Hz, 22 VA, 1 Gang, Flush Mount, Mounting Centres: 84 mm, Screw Connection, Plastic, White Electric, 116 mm Height, 76 mm Width, 57 mm Depth
| Brand | Clipsal |
|---|---|
| Range Name | 2000 Series |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39122200 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 2727-WE |
| Colour | White |
| Connection Type | Screw |
| Frequency | 50 Hz |
| Depth | 57 mm |
| Height | 116 mm |
| Material | Plastic |
| Mounting Centres | 84 mm |
| Mounting Method | Flush |
| Number Of Gangs | 1 Gang |
| Product Type | Shaver Outlets |
| Voltage | 115-240 Volt |
| Width | 76 mm |
Description
Universal Shaver Outlet, 115/240 Volt AC, 50 Hz, 22 VA, 1 Gang, Flush Mount, Mounting Centres: 84 mm, Screw Connection, Plastic, White Electric, 116 mm Height, 76 mm Width, 57 mm Depth
