Clipsal Adaptable Box w/Opaque Lid General Purpose Rectangular Weatherproof Industrial Grey IP56 PVC 108 Wx81 Dx211 H mm
Clipsal Adaptable Box w/Opaque Lid General Purpose Rectangular Weatherproof Industrial Grey IP56 PVC 108 Wx81 Dx211 H mm
Adaptable Box Rectangular Weatherproof, PVC Housing, Surface Mounting, IP56, Grey, 81 mm Height, 108 mm Width, 211 mm Depth
| Brand | Clipsal |
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39121300 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 265/5-GY |
| Colour | Grey |
| Depth | 211 mm |
| Height | 81 mm |
| Housing Material | PVC |
| IP Rating | IP56 |
| Mounting Method | Surface |
| Product Type | Adaptable Boxes |
| Width | 108 mm |
Description
Adaptable Box Rectangular Weatherproof, PVC Housing, Surface Mounting, IP56, Grey, 81 mm Height, 108 mm Width, 211 mm Depth
