Clipsal Adaptable Box w/Opaque Lid General Purpose Rectangular Industrial Orange IP56 PVC 108 Wx81 Dx163 H mm
Clipsal Adaptable Box w/Opaque Lid General Purpose Rectangular Industrial Orange IP56 PVC 108 Wx81 Dx163 H mm
Adaptable Box With Opaque Lid General Purpose Rectangular Industrial, Wall Mount/Ceiling, IP56, PVC, Orange, 163 mm Height, 108 mm Width, 81 mm Depth
| Brand | Clipsal |
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39121300 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 265/4-EO |
| Colour | Orange |
| Depth | 81 mm |
| Height | 163 mm |
| Housing Material | PVC |
| IP Rating | IP56 |
| Mounting Method | Wall/Ceiling |
| Product Type | Adaptable Boxes |
| Width | 108 mm |
Description
Adaptable Box With Opaque Lid General Purpose Rectangular Industrial, Wall Mount/Ceiling, IP56, PVC, Orange, 163 mm Height, 108 mm Width, 81 mm Depth
