Clipsal Conduit Coupling 50mm Plain-Threaded Female PVC Electric Orange
Clipsal Conduit Coupling 50mm Plain-Threaded Female PVC Electric Orange
Conduit Couplings Plain to Threaded, 50 mm, 56 mm Outside Diameter, 59 mm Length, PVC, Electric Orange
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Clipsal |
| Standard Pack Size | 10 |
| UNSPSC Class | 39131700 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 258/50-EO |
| Conduit Size | 50 mm |
| Connection Type | Plain-Threaded Female |
| Material | PVC |
| Length | 59 mm |
| Finish | Electric Orange |
| Outside Diameter | 56 mm |
| Product Type | Conduit Couplings |
Description
Conduit Couplings Plain to Threaded, 50 mm, 56 mm Outside Diameter, 59 mm Length, PVC, Electric Orange
