Clipsal Conduit Coupling 32mm Plain-Thread Female PVC Grey
Clipsal Conduit Coupling 32mm Plain-Thread Female PVC Grey
Conduit Coupling, Plain to Female Threaded Connection, 32 mm, 37 mm Outside Diameter, PVC, Grey, 37 mm Length
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Clipsal |
| Standard Pack Size | 10 |
| UNSPSC Class | 39131700 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 258/32-GY |
| Conduit Size | 32 mm |
| Connection Type | Plain to Female Threaded |
| Material | PVC |
| Length | 37 mm |
| Finish | Grey |
| Outside Diameter | 37 mm |
| Product Type | Conduit Couplings |
Description
Conduit Coupling, Plain to Female Threaded Connection, 32 mm, 37 mm Outside Diameter, PVC, Grey, 37 mm Length
