Clipsal Surface Mounting Box Weatherproof PVC 137x110x77mm Grey Clear Lid & Locking Provision
Clipsal Surface Mounting Box Weatherproof PVC 137x110x77mm Grey Clear Lid & Locking Provision
Surface Mount Box Weatherproof, Rectangular, Surface Mounting, 84 mm Mounting Centres, PVC, Grey, 137 mm Height, 110 mm Width, 77 mm Depth, Clear Lid and Locking Provision
| Brand | Clipsal |
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39122200 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 255-GY |
| Depth | 77 mm |
| Colour | Grey |
| Height | 137 mm |
| Material | PVC |
| Mounting Centres | 84 mm |
| Mounting Method | Surface |
| Please Note | Clear Lid and Locking Provision |
| Product Type | Surface Mount Box Weatherproof |
| Shape | Rectangular |
| Width | 110 mm |
Description
Surface Mount Box Weatherproof, Rectangular, Surface Mounting, 84 mm Mounting Centres, PVC, Grey, 137 mm Height, 110 mm Width, 77 mm Depth, Clear Lid and Locking Provision
