Clipsal Standard Bend 63mm 90deg 166mm Radius 63 mm ID 258mm Length PVC Electric Orange
Clipsal Standard Bend 63mm 90deg 166mm Radius 63 mm ID 258mm Length PVC Electric Orange
Standard Bend, Conduit Size: 63 mm, 90 deg Angle, 166 mm Radius, 63 mm ID, 258 mm Length, PVC Material, Electric Orange Finish
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Clipsal |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39131700 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 247/63-EO |
| Angle | 90 deg |
| Conduit Size | 63 mm |
| Finish | Electric Orange |
| Inside Diameter | 63 mm |
| Length | 258 mm |
| Product Type | Bends |
| Radius | 166 mm |
Description
Standard Bend, Conduit Size: 63 mm, 90 deg Angle, 166 mm Radius, 63 mm ID, 258 mm Length, PVC Material, Electric Orange Finish
