Clipsal Conduit Coupling 25mm Plain-Plain PVC Grey
Clipsal Conduit Coupling 25mm Plain-Plain PVC Grey
Conduit Coupling, Plain to Plain Connection, 25 mm, 30 mm Outside Diameter, PVC, Grey, 42 mm Length
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Clipsal |
| Standard Pack Size | 50 |
| UNSPSC Class | 39131700 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 242/25-GY |
| Conduit Size | 25 mm |
| Connection Type | Plain to Plain |
| Material | PVC |
| Length | 42 mm |
| Finish | Grey |
| Outside Diameter | 30 mm |
| Product Type | Conduit Couplings |
Description
Conduit Coupling, Plain to Plain Connection, 25 mm, 30 mm Outside Diameter, PVC, Grey, 42 mm Length
