Clipsal Surface Mounting Box PVC 1 Gang 2x20mm End White
Clipsal Surface Mounting Box PVC 1 Gang 2x20mm End White
Surface Mount Box, Rectangular, 1 Gang, 2x20 mm End Cable Entry, Surface Mounting, 84 mm Mounting Centres, PVC, White, 115 mm Height, 38 mm Depth
| Brand | Clipsal |
|---|---|
| Standard Pack Size | 10 |
| UNSPSC Class | 39122200 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 238-WE |
| Cable Entry | 2x20 mm End |
| Colour | White |
| Depth | 38 mm |
| Height | 115 mm |
| Material | PVC |
| Mounting Centres | 84 mm |
| Mounting Method | Surface |
| Number Of Gangs | 1 Gang |
| Product Type | Surface Mount Box |
| Shape | Rectangular |
Description
Surface Mount Box, Rectangular, 1 Gang, 2x20 mm End Cable Entry, Surface Mounting, 84 mm Mounting Centres, PVC, White, 115 mm Height, 38 mm Depth
