Clipsal Wall Box Plastic Standard 1 Gang 97x45x45mm Grey w/Sliding Nuts
Clipsal Wall Box Plastic Standard 1 Gang 97x45x45mm Grey w/Sliding Nuts
Wall Box, Standard, Rectangular, 1 Gang, 5 Knockouts, Rear Connection, 84 mm Mounting Centres, Moulded plastic, Grey, 97 mm Height, 45 mm Width, 45 mm Depth, With Sliding Nuts
| Brand | Clipsal |
|---|---|
| Standard Pack Size | 10 |
| UNSPSC Class | 39122200 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 157/1P |
| Colour | Grey |
| Connection Type | Rear |
| Depth | 45 mm |
| Height | 97 mm |
| Knockouts | 5 |
| Material | Moulded Plastic |
| Mounting Centres | 84 mm |
| Number Of Gangs | 1 Gang |
| Please Note | with Sliding Nuts |
| Product Type | Wall Box |
| Shape | Rectangular |
| Size | Standard |
| Width | 45 mm |
Description
Wall Box, Standard, Rectangular, 1 Gang, 5 Knockouts, Rear Connection, 84 mm Mounting Centres, Moulded plastic, Grey, 97 mm Height, 45 mm Width, 45 mm Depth, With Sliding Nuts
