Clipsal Lock Ring Knurled Threaded 20mm Brass Plain
Clipsal Lock Ring Knurled Threaded 20mm Brass Plain
Conduit Lock Ring Knurled, Threaded Connection, 20 mm, M20 x 1.5 mm, 24 mm Outside Diameter, Brass, Unplated, 5 mm Thickness
| Brand | Clipsal |
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39131700 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 1260B20 |
| Conduit Size | 20 mm |
| Connection Type | Threaded |
| Finish | Unplated |
| Material | Brass |
| Outside Diameter | 24 mm |
| Product Type | locknuts Nipples & Bushes |
| Thickness | 5 mm |
| Thread Size | M20 x 1.5 mm |
Description
Conduit Lock Ring Knurled, Threaded Connection, 20 mm, M20 x 1.5 mm, 24 mm Outside Diameter, Brass, Unplated, 5 mm Thickness
