Clipsal Lock Nut Hex Threaded 20mm Brass Plain
Clipsal Lock Nut Hex Threaded 20mm Brass Plain
Conduit Locknut Hex, Threaded Connection, 20 mm, M20 x 1.5 mm, 26 mm Width Across Flat, Brass, Unplated, 4.5 mm Thickness
| Brand | Clipsal |
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39131700 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 1259B20 |
| Conduit Size | 20 mm |
| Connection Type | Threaded |
| Material | Brass |
| Finish | Unplated |
| Product Type | Locknuts Bushes Nipples |
| Thickness | 4.5 mm |
| Thread Size | M20 x 1.5 mm |
| Width Across Flat | 26 mm |
Description
Conduit Locknut Hex, Threaded Connection, 20 mm, M20 x 1.5 mm, 26 mm Width Across Flat, Brass, Unplated, 4.5 mm Thickness
