Clipsal Lock Nut Hex Threaded 16mm Brass Plain
Clipsal Lock Nut Hex Threaded 16mm Brass Plain
Lock Nut Hex, 16mm, Thread Size: M16 x 1.5, Width Across Flat: 21mm, 4.5mm Thickness, Brass, Unplated
| Brand | Clipsal |
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39131700 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 1259B16 |
| Conduit Size | 16 mm |
| Connection Type | Threaded |
| Material | Brass |
| Finish | Unplated |
| Product Type | Locknuts Bushes Nipples |
| Thickness | 4.5 mm |
| Thread Size | M16 x 1.5 |
| Width Across Flat | 21 mm |
Description
Lock Nut Hex, 16mm, Thread Size: M16 x 1.5, Width Across Flat: 21mm, 4.5mm Thickness, Brass, Unplated
