Clipsal Conduit Nipple Metric Threaded 40m Brass Plain
Clipsal Conduit Nipple Metric Threaded 40m Brass Plain
Conduit Nipple Threaded, 40mm, Thread Size: M40 x 1.5, 34mm ID, 40mm Outside Diameter, 40mm Length, Brass, Unplated
| Brand | Clipsal |
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39131700 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 1243/40 |
| Conduit Size | 40 mm |
| Connection Type | Threaded |
| Material | Brass |
| Length | 40 mm |
| Finish | Unplated |
| Outside Diameter | 40 mm |
| Product Type | locknuts Nipples & Bushes |
| Thread Size | M40 x 1.5 |
Description
Conduit Nipple Threaded, 40mm, Thread Size: M40 x 1.5, 34mm ID, 40mm Outside Diameter, 40mm Length, Brass, Unplated
