Clipsal Conduit Coupling 20mm Thread-Thread Steel Zinc Plated
Clipsal Conduit Coupling 20mm Thread-Thread Steel Zinc Plated
Conduit Coupling, Threaded Connection, 20 mm, 22 mm Outside Diameter, Steel, Zinc Plated, 30 mm Length
| Brand | Clipsal |
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39131700 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 1242S20 |
| Conduit Size | 20 mm |
| Connection Type | Threaded |
| Material | Steel |
| Length | 30 mm |
| Finish | Zinc Plated |
| Outside Diameter | 22 mm |
| Product Type | Conduit Couplings |
Description
Conduit Coupling, Threaded Connection, 20 mm, 22 mm Outside Diameter, Steel, Zinc Plated, 30 mm Length
