Clevertronics Emergency Luminaire Bulkhead Weatherproof 24W LED L80/B20 Maintained Polycarbonate White Li-Iron IP65
Clevertronics Emergency Luminaire Bulkhead Weatherproof 24W LED L80/B20 Maintained Polycarbonate White Li-Iron IP65
Emergency Luminaire Bulkhead Weatherproof, 24 Watt, 240 Volt AC, 50 Hz, LED, L80/B20, 4000K, 2450 Lumens, 50000 hr Average Lamp Life, CRI: >80, Maintained, Polycarbonate Diffuser, Surface Mount, Battery Type: Lithium-Iron Phosphate, Die-Cast Aluminium, White, IP65, 315 mm Length, 315 mm Width, 100 mm Height, 0 to 40 deg C
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Clevertronics |
| Range Name | Argonaut SQ |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39111700 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | CWSQLEDM-NLA |
| Average Lamp Life | 50000 hrs |
| Battery Type | LFP |
| Colour | White |
| Colour Temperature | 4000K |
| CRI | >80 |
| Diffuser Type | Polycarbonate |
| Height | 100 mm |
| Input Frequency | 50 Hz |
| Input Voltage | 240 Volt AC |
| IP Rating | IP65 |
| Length | 315 mm |
| Lumens | 2450 lm |
| Lamp Type | LED |
| Material | Die-Cast Aluminium |
| Mounting Method | Surface |
| Operating Mode | Maintained |
| Product Type | Emergency Luminaires |
| Temperature | 0 to 40 deg C |
| Wattage | 24 Watt |
| Width | 315 mm |
Description
Emergency Luminaire Bulkhead Weatherproof, 24 Watt, 240 Volt AC, 50 Hz, LED, L80/B20, 4000K, 2450 Lumens, 50000 hr Average Lamp Life, CRI: >80, Maintained, Polycarbonate Diffuser, Surface Mount, Battery Type: Lithium-Iron Phosphate, Die-Cast Aluminium, White, IP65, 315 mm Length, 315 mm Width, 100 mm Height, 0 to 40 deg C
