CJS Crimp Link Reducing Copper 25mm 6mm 56mm OAL
CJS Crimp Link Reducing Copper 25mm 6mm 56mm OAL
Crimp Links, Reducing, Copper, Conductor Size from 25 mm to 6 mm, Inside Diameter from 7.2 mm to 3.7 mm, Outside Diameter from 9.7 mm to 5.5 mm, 56 mm Overall Length, Copper Body
| Features |
|
|---|---|
| Brand | CJS |
| Range Name | Reducing Links Copper |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39121400 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | CJS-CRLINK-25/6 |
| Body Material | Copper |
| From Conductor Size | 25 mm |
| From Inside Diameter | 7.2 mm |
| From Outside Diameter | 9.7 mm |
| Overall Length | 56 mm |
| To Conductor Size | 6 mm |
| Product Type | Links Reducing Type |
| To Inside Diameter | 3.7 mm |
| To Outside Diameter | 5.5 mm |
Description
Crimp Links, Reducing, Copper, Conductor Size from 25 mm to 6 mm, Inside Diameter from 7.2 mm to 3.7 mm, Outside Diameter from 9.7 mm to 5.5 mm, 56 mm Overall Length, Copper Body
