Cirlock Multi-Function Plastic Cable Lockout 1 m Cable 1 Hang Pack
Cirlock Multi-Function Plastic Cable Lockout 1 m Cable 1 Hang Pack
Cable Lockout, 8 mm Hole Diameter, 4 Hole, Nylon Plastic Handle/PVC Coated Plastic Wire Cable, Red Handle/Yellow Cable, 8.5 mm Shackle Diameter, 1 mtr x 5 mm, 1 Pack
| Brand | Cirlock |
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39121900 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | CIRMFL2P |
| Dimensions | 1 mtr x 5 mm |
| Colour | Red Handle/Yellow Cable |
| Hole Diameter | 8 mm |
| Material | Nylon Plastic Handle/PVC Coated Plastic Wire Cable |
| Number of Holes | 4 |
| Pack Size | 1 Pack |
| Shackle Diameter | 8.5 mm |
| Product Type | Lockouts |
Description
Cable Lockout, 8 mm Hole Diameter, 4 Hole, Nylon Plastic Handle/PVC Coated Plastic Wire Cable, Red Handle/Yellow Cable, 8.5 mm Shackle Diameter, 1 mtr x 5 mm, 1 Pack
