Cabac Cable Tie Mount Self Adhesive H5.7 mmPolyamide 66Natural
Cabac Cable Tie Mount Self Adhesive H5.7 mmPolyamide 66Natural
CABAC Self Adhesive Cable Tie Mounts are designed to provide a reliable and efficient solution for cable tie mounting without the need for drilling holes. The mounts feature a low-profile, 4-way base made from polyamide 66, offering versatility for both vertical and horizontal cable tie installation.
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Cabac |
| Standard Pack Size | 100 |
| UNSPSC Class | 39121700 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | SAM25NT |
| Base Dimensions | 27 mm x 27 mm |
| Colour | Natural |
| Height | 5.7 mm |
| For Use With | Mounting UV Cable Ties |
| Material | Polyamide 66 |
| Max. Tie Width | 4.8 mm |
| Mounting Method | Stick-On |
| Pack Size | 100 Pack |
| Product Type | Cable Tie Accessories |
Description
CABAC Self Adhesive Cable Tie Mounts are designed to provide a reliable and efficient solution for cable tie mounting without the need for drilling holes. The mounts feature a low-profile, 4-way base made from polyamide 66, offering versatility for both vertical and horizontal cable tie installation.
