Cabac Pin Connector Un-Insulated Single Grip 50mm
Cabac Pin Connector Un-Insulated Single Grip 50mm
Pin Connector Un-Insulated Single Grip, 50 mm, 16.2 mm Barrel Length, 10.1 mm Barrel Inside Diameter, 17.5 mm Pin Length, 44 mm Overall Length, 9.5 mm Width, 4 mm Thickness
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Cabac |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39121400 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | PCU50 |
| Barrel Inside Diameter | 10.1 mm |
| Barrel Length | 16.2 mm |
| Overall Length | 44 mm |
| Pin Length | 17.5 mm |
| Product Type | Blade & Pin Terminals |
| Thickness | 4 mm |
| Width | 9.5 mm |
Description
Pin Connector Un-Insulated Single Grip, 50 mm, 16.2 mm Barrel Length, 10.1 mm Barrel Inside Diameter, 17.5 mm Pin Length, 44 mm Overall Length, 9.5 mm Width, 4 mm Thickness
