Cabac Cable Jointing Kit Resin Filled In Line Straight Through Cable For 45-72mm OD Cables
Cabac Cable Jointing Kit Resin Filled In Line Straight Through Cable For 45-72mm OD Cables
Cable Jointing Kit, Resin Filled In Line, Straight Through Cable, For Use With: 45-72 mm OD Cables, Cast Resin, 140 mm Overall Diameter, 700 mm Overall Length, Moisture Can Originate From a Gas Flame
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Cabac |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39121700 |
| UOM | KT |
| Vendor Product | GTA7 |
| For Use With | 45-72 mm OD Cables |
| Overall Length | 700 mm |
| Overall Diameter | 140 mm |
| Product Type | Cable Resin |
| Please Note | Moisture Can Originate From a Gas Flame |
Description
Cable Jointing Kit, Resin Filled In Line, Straight Through Cable, For Use With: 45-72 mm OD Cables, Cast Resin, 140 mm Overall Diameter, 700 mm Overall Length, Moisture Can Originate From a Gas Flame
