Cabac Cable Jointing Kit Resin Filled In Line Straight Through Cable For 8-21mm OD Cables
Cabac Cable Jointing Kit Resin Filled In Line Straight Through Cable For 8-21mm OD Cables
Cable Jointing Kit Resin Filled In Line Straight Through Cable, 3 Years Shelf Life, For Use With 8-21 mm Cables, 26 mm Overall Diameter, 202 mm Overall Length, Moisture Can Originate From a Gas Flame
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Cabac |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39121700 |
| UOM | KT |
| Vendor Product | GTA1 |
| For Use With | 8-21 mm Cables |
| Overall Diameter | 26 mm |
| Please Note | Moisture Can Originate From a Gas Flame |
| Overall Length | 202 mm |
| Product Type | Cable Resin |
| Shelf Life | 3 Years |
Description
Cable Jointing Kit Resin Filled In Line Straight Through Cable, 3 Years Shelf Life, For Use With 8-21 mm Cables, 26 mm Overall Diameter, 202 mm Overall Length, Moisture Can Originate From a Gas Flame
