Bussmann Fuse Link HRC Bolt In Offset 60A 440VAC NATO Size 2 33kA Class gG 16.7x70.7mm
Bussmann Fuse Link HRC Bolt In Offset 60A 440VAC NATO Size 2 33kA Class gG 16.7x70.7mm
Fuse Link HRC Bolt In Offset, 440 VAC, 60 Amp, Interrupt Capacity: 33 kA, Class gG, 55.84mm Fixing Centres, Bolt In Offset Tag, 16.7mm Diameter x 70.7mm Length, Size 2
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Bussmann |
| Standard Pack Size | 25 |
| UNSPSC Class | 39121600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 012-0141 |
| Current | 60 Amp |
| Diameter | 16.7 mm |
| Fixing Centres | 55.84mm |
| Interrupt Capacity | 33 kA |
| Length | 70.7 mm |
| Please Note | Size 2 |
| Product Type | Fuse Links HRC Bolt In |
| Utilisation Category | Class gG |
| Tag Type | Bolt In Offset |
| Voltage | 440 Volt AC |
Description
Fuse Link HRC Bolt In Offset, 440 VAC, 60 Amp, Interrupt Capacity: 33 kA, Class gG, 55.84mm Fixing Centres, Bolt In Offset Tag, 16.7mm Diameter x 70.7mm Length, Size 2
