Burndy Strut Cantilever Bracket Braced L635mm 338 kg Steel Hot-Dip Galvanised
Burndy Strut Cantilever Bracket Braced L635mm 338 kg Steel Hot-Dip Galvanised
Strut Cantilever Bracket Braced, 338 kg, Steel, Hot Dip Galvanised, 2.5 mm Thickness, 635 mm Length, 268 mm Height
| Brand | Burndy |
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 30101800 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | CLB635H |
| Finish | Hot Dip Galvanised |
| Height | 268 mm |
| Length | 635 mm |
| Material | Steel |
| Product Type | Clamps & Brackets |
| Thickness | 2.5 mm |
| Working Load | 338 kg |
Description
Strut Cantilever Bracket Braced, 338 kg, Steel, Hot Dip Galvanised, 2.5 mm Thickness, 635 mm Length, 268 mm Height
