Bordo Hole Cutter Adjustable Downlight Tungsten Carbide 30-290mm Flatted Shank
Bordo Hole Cutter Adjustable Downlight Tungsten Carbide 30-290mm Flatted Shank
Hole Cutter, Adjustable, Downlight Tungsten Carbide, 30 - 290mm, 50mm Cutting Depth, Flatted Shank, Impact Resistant Polycarbonate Cowl
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Bordo |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 27112800 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 7096-285A |
| Cutting Depth | 50 mm |
| Diameter | 30 - 290 mm |
| Please Note | Impact Resistant Polycarbonate Cowl |
| Product Type | Hole Cutters |
| Shank Type | Flatted |
| Tip Material | Tungsten Carbide |
Description
Hole Cutter, Adjustable, Downlight Tungsten Carbide, 30 - 290mm, 50mm Cutting Depth, Flatted Shank, Impact Resistant Polycarbonate Cowl
