Bordo Jobber Drill Bit M2 HSS 4.2mm Work 43mm OAL 75mm Bright
Bordo Jobber Drill Bit M2 HSS 4.2mm Work 43mm OAL 75mm Bright
Jobber Drill Bit, HSS, 4.2mm, 43mm Working Length, 75mm Overall Length, 118 deg Split (Crankshaft) Point, Flute Type: 30 deg Helix, M2 High Speed Steel, Bright
| Brand | Bordo |
|---|---|
| Standard Pack Size | 10 |
| UNSPSC Class | 23241600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 2007-4.20 |
| Bit Size | 4.2 mm |
| Finish | Bright |
| Flute Type | 30 deg Helix |
| Material | M2 High Speed Steel |
| Overall Length | 75 mm |
| Point Type | 118 deg Split (Crankshaft) |
| Product Type | Drill Bits Jobber |
| Working Length | 43 mm |
Description
Jobber Drill Bit, HSS, 4.2mm, 43mm Working Length, 75mm Overall Length, 118 deg Split (Crankshaft) Point, Flute Type: 30 deg Helix, M2 High Speed Steel, Bright
