Iboco Ducting Slotted Wall Opened Slot with Lid W80mm D60mm 2M PVC Stone Grey
Iboco Ducting Slotted Wall Opened Slot with Lid W80mm D60mm 2M PVC Stone Grey
Ducting Slotted Wall Open Slot, 4150 mm, 8 mm Slot Opening Width, 12 mm Finger Wall Width, PVC, Stone Grey, 72 deg C Heat Deflection 84 deg C VICAT, 2 mtr Length, 80 mm Width, 60 mm Depth
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Iboco |
| Range Name | T1 Duct |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39131700 |
| UOM | LN |
| Vendor Product | T18060 |
| Capacity | 4150 mm |
| Colour | Grey |
| Finger Wall Width | 12 mm |
| Material | PVC |
| Length | 2 mtr |
| Depth | 60 mm |
| Slot Opening Width | 8 mm |
| Product Type | Duct Slotted Wall |
| Temperature | 72 deg C Heat Deflection 84 deg C VICAT |
| Width | 80 mm |
Description
Ducting Slotted Wall Open Slot, 4150 mm, 8 mm Slot Opening Width, 12 mm Finger Wall Width, PVC, Stone Grey, 72 deg C Heat Deflection 84 deg C VICAT, 2 mtr Length, 80 mm Width, 60 mm Depth
