Clipsal Blue Point Insulated Connector Strip Bakelite Double Entry 2 Way 12 Terminal 20A Panel
Clipsal Blue Point Insulated Connector Strip Bakelite Double Entry 2 Way 12 Terminal 20A Panel
Insulated Connector Strip 2 Way, 20 Amp, Screw Connection, 12 Pole, 2 Way, 17 mm Mounting Centres, Panel Mounting, Bakelite Insulation, 190 deg C, 136 mm Length, 25 mm Grid Pattern Width
| Brand | Clipsal Blue Point |
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39121400 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | BP7 |
| Connection Type | Screw |
| Current | 20 Amp |
| Insulation Material | Bakelite |
| Length | 136 mm |
| Mounting Centres | 17 mm |
| Number Of Ways | 2 Way |
| Mounting Method | Panel |
| Number Of Poles | 12 Pole |
| Product Type | Insulated Connector Strip |
| Temperature | 190 deg C |
| Width | 25 mm Grid Pattern |
Description
Insulated Connector Strip 2 Way, 20 Amp, Screw Connection, 12 Pole, 2 Way, 17 mm Mounting Centres, Panel Mounting, Bakelite Insulation, 190 deg C, 136 mm Length, 25 mm Grid Pattern Width
