Blauberg Exhaust Fan 150mm 220-240 Volt AC 0.13 Amp 295 cu-m/hr 41dBA White
Blauberg Exhaust Fan 150mm 220-240 Volt AC 0.13 Amp 295 cu-m/hr 41dBA White
Exhaust Fan, 150 mm, 220-240 Volt, 0.13 Amp, 26 Watt, 50 Hz, 295 cu-m/hr, 82 l/sec, 150 mm Duct, 2400 rpm, 41 dBA, Ball Bearing Motor, IP24, Window Mounting, White, 210 mm Length
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Blauberg |
| Range Name | Wind |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 40101600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | BLAWIND150 |
| Air Flow Cubic Meters per Hour | 295 cu-m/hr |
| Air Flow Litres per Second | 82 l/sec |
| Colour | White |
| Current | 0.13 Amp |
| Fan Size | 150 mm |
| Duct Size | 150 mm |
| Fan Speed | 2400 rpm |
| Frequency | 50 Hz |
| IP Rating | IP24 |
| Length | 210 mm |
| Motor Type | Ball Bearing |
| Mounting Method | Window |
| Noise Level | 41 dBA |
| Product Type | Exhaust fans |
| Voltage | 220-240 Volt |
| Wattage | 26 Watt |
Description
Exhaust Fan, 150 mm, 220-240 Volt, 0.13 Amp, 26 Watt, 50 Hz, 295 cu-m/hr, 82 l/sec, 150 mm Duct, 2400 rpm, 41 dBA, Ball Bearing Motor, IP24, Window Mounting, White, 210 mm Length
