Bailey Punchlock Dual Purpose Ladder Fibreglass Professional with Pole Support 2.4-4.4m 5.4m Reach 150kg
Bailey Punchlock Dual Purpose Ladder Fibreglass Professional with Pole Support 2.4-4.4m 5.4m Reach 150kg
Dual Purpose Ladder Fibreglass Professional, 2.4-4.4mtr, 150kg, 3.4mtr Max. Standing Height, 8 Steps, 5.4mtr Reach Height, Fibreglass, 4.4mtr Height, 16.8kg Weight
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Bailey |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 30191500 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | FS13670 |
| Height | 4.4 mtr |
| Item Weight | 16.8 kg |
| Material | Fiberglass |
| Load Capacity | 150 kg |
| Max. Standing Height | 3.4 mtr |
| Number of Steps | 8 Steps |
| Product Type | Multipurpose Ladders |
| Reach Height | 5.4 mtr |
| Size | 2.4-4.4m |
Description
Dual Purpose Ladder Fibreglass Professional, 2.4-4.4mtr, 150kg, 3.4mtr Max. Standing Height, 8 Steps, 5.4mtr Reach Height, Fibreglass, 4.4mtr Height, 16.8kg Weight
