Bailey MKII Multi-Purpose Ladder Industrial 2.3- 4.5m 5.5m Reach 135kg
Bailey MKII Multi-Purpose Ladder Industrial 2.3- 4.5m 5.5m Reach 135kg
MKII Multi-Purpose Ladder Industrial, 2.3-4.5mtr, 135kg, 3.5mtr Max. Standing Height, 20 Steps, 5.5mtr Reach Height, 2.19mtr Stepladder Height, Aluminium, 4.5mtr Height, 16.7kg Weight, Multi Telescopic Ladder
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Bailey |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 30191500 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | FS13644 |
| Height | 4.5 mtr |
| Item Weight | 16.7 kg |
| Material | Aluminium |
| Load Capacity | 135 kg |
| Max. Standing Height | 3.5 mtr |
| Number of Steps | 20 Steps |
| Product Type | Multipurpose Ladders |
| Please Note | Multi Telescopic Ladder |
| Reach Height | 5.5 mtr |
| Size | 2.3-4.5m |
Description
MKII Multi-Purpose Ladder Industrial, 2.3-4.5mtr, 135kg, 3.5mtr Max. Standing Height, 20 Steps, 5.5mtr Reach Height, 2.19mtr Stepladder Height, Aluminium, 4.5mtr Height, 16.7kg Weight, Multi Telescopic Ladder
