B&R Enclosure Fan Ventilator w/Filter 57 cu-m/hr 230V RAL7032 Pebble Grey 150 Wx67 Dx150 H mm
B&R Enclosure Fan Ventilator w/Filter 57 cu-m/hr 230V RAL7032 Pebble Grey 150 Wx67 Dx150 H mm
Enclosure Fan Ventilator, Flush Mounting, ABS, RAL7032 Pebble Grey, Powder Coated, -10 to 55 deg C, 150 mm Height, 150 mm Width, 67 mm Depth, 57-61 cu-m/hr 240 Volt
| Features |
|
|---|---|
| Brand | B&R |
| Range Name | Texa FAN |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39121300 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | TX-FAN12BN0A |
| Colour | Pebble Grey |
| Depth | 67 mm |
| Height | 150 mm |
| Finish | Powder Coated |
| Material | ABS |
| Width | 150 mm |
| Product Type | Enclosure Ventilation |
| Please Note | 57-61 cu-m/hr 240 Volt |
| Mounting Method | Flush |
| Temperature | -10 to 55 deg C |
Description
Enclosure Fan Ventilator, Flush Mounting, ABS, RAL7032 Pebble Grey, Powder Coated, -10 to 55 deg C, 150 mm Height, 150 mm Width, 67 mm Depth, 57-61 cu-m/hr 240 Volt
