B&R Meter Box South Australia 24 Pole W485mm H690mm D278mm DIN Mount Steel Galvanised
B&R Meter Box South Australia 24 Pole W485mm H690mm D278mm DIN Mount Steel Galvanised
Meter Box South Australia, T1 Panel MI+MCB, 24 Pole, Side Hinged Door, Padlock, 690 mm Enclosure Height, 485 mm Enclosure Width, 278 mm Enclosure Depth, 350 mm Panel Height, 365 mm Panel Width, IP23, DIN Rail Mounting, Steel, RAL 7035 Grey, Galvanised
| Features |
|
|---|---|
| Brand | B&R |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39121100 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | S10 |
| Colour | Grey |
| Door Type | Side Hinged |
| Enclosure Depth | 278 mm |
| Enclosure Width | 485 mm |
| Enclosure Height | 690 mm |
| Finish | Galvanised |
| IP Rating | IP23 |
| Lock Type | Padlock |
| Material | Steel |
| Mounting Method | DIN Rail |
| Panel Height | 350 mm |
| Panel Width | 365 mm |
| Number Of Poles | 24 Pole |
| Product Type | Meter Boxes Domestic |
| Service Facilities | T1 Panel MI+MCB |
Description
Meter Box South Australia, T1 Panel MI+MCB, 24 Pole, Side Hinged Door, Padlock, 690 mm Enclosure Height, 485 mm Enclosure Width, 278 mm Enclosure Depth, 350 mm Panel Height, 365 mm Panel Width, IP23, DIN Rail Mounting, Steel, RAL 7035 Grey, Galvanised
