B&R Meter Box Queensland 48 Pole W485mm H860mm D278mm DIN Mount Steel Galvanised
B&R Meter Box Queensland 48 Pole W485mm H860mm D278mm DIN Mount Steel Galvanised
Meter Box Queensland, 48 Pole, Side Hinged Door, Padlock, 860 mm Enclosure Height, 485 mm Enclosure Width, 278 mm Enclosure Depth, 480 mm Panel Height, 461 mm Panel Width, IP23, DIN Rail Mounting, Steel, RAL 7035 Grey, Galvanised
| Features |
|
|---|---|
| Brand | B&R |
| Range Name | Horizon Q |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39121100 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | Q12 |
| Colour | Grey |
| Door Type | Side Hinged |
| Enclosure Width | 485 mm |
| Enclosure Depth | 278 mm |
| Enclosure Height | 860 mm |
| Finish | Galvanised |
| IP Rating | IP23 |
| Lock Type | Padlock |
| Material | Steel |
| Mounting Method | DIN Rail |
| Number Of Poles | 48 Pole |
| Panel Width | 461 mm |
| Panel Height | 480 mm |
| Product Type | Meter Boxes Domestic |
Description
Meter Box Queensland, 48 Pole, Side Hinged Door, Padlock, 860 mm Enclosure Height, 485 mm Enclosure Width, 278 mm Enclosure Depth, 480 mm Panel Height, 461 mm Panel Width, IP23, DIN Rail Mounting, Steel, RAL 7035 Grey, Galvanised
