B&R Enclosure Modular w/Clear Lid Light Grey IP55 Noryl Thermoplastic and Clear Polycarbonate 150 Wx150 Dx220 H mm
B&R Enclosure Modular w/Clear Lid Light Grey IP55 Noryl Thermoplastic and Clear Polycarbonate 150 Wx150 Dx220 H mm
Enclosure Modular, Thermoplastic Housing, Universal Mounting, IP55, Light Grey, 220 mm Height, 150 mm Width, 150 mm Depth
| Features |
|
|---|---|
| Brand | B&R |
| Range Name | Polynova PJ |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39121300 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | PJ221515T |
| Colour | Light Grey |
| Depth | 150 mm |
| Height | 220 mm |
| Housing Material | Thermoplastic |
| IP Rating | IP55 |
| Mounting Method | Universal |
| Product Type | Enclosures Plastic |
| Width | 150 mm |
Description
Enclosure Modular, Thermoplastic Housing, Universal Mounting, IP55, Light Grey, 220 mm Height, 150 mm Width, 150 mm Depth
