B&R Enclosure Modular w/Clear Lid Non-Metallic Light Grey IP66 Polycarbonate Clear 360 Wx205 Dx360 H mm
B&R Enclosure Modular w/Clear Lid Non-Metallic Light Grey IP66 Polycarbonate Clear 360 Wx205 Dx360 H mm
Enclosure Modular With Transparent Lid Non-Metallic, IP66, Polyester and Polycarbonate Transparent, RAL7035 Light Grey, 360 mm Height, 360 mm Width, 205 mm Depth
| Features |
|
|---|---|
| Brand | B&R |
| Range Name | Polynova PC |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39121300 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | PC363620T |
| Colour | RAL7035 Light Grey |
| Depth | 205 mm |
| Height | 360 mm |
| Housing Material | Polyester & Polycarbonate Transparent |
| IP Rating | IP66 |
| Product Type | Enclosures Plastic |
| Width | 360 mm |
Description
Enclosure Modular With Transparent Lid Non-Metallic, IP66, Polyester and Polycarbonate Transparent, RAL7035 Light Grey, 360 mm Height, 360 mm Width, 205 mm Depth
