B&R Meter Box w/CT Drilled Panel Victoria W630mm H675mm D335mm Steel Galvanised
B&R Meter Box w/CT Drilled Panel Victoria W630mm H675mm D335mm Steel Galvanised
Meter Box Victoria, Service Facilities: With CT Drilled Panel, 675mm Height, 630mm Width, 335mm Depth, 600mm Panel Height, 600mm Panel Width, IP23, Steel, RAL 7035, Galvanised
| Features |
|
|---|---|
| Brand | B&R |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39121100 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | MD0605/CT |
| Colour | Grey |
| Enclosure Depth | 335 mm |
| Enclosure Height | 675 mm |
| Enclosure Width | 630 mm |
| Finish | Galvanised |
| IP Rating | IP23 |
| Material | Steel |
| Panel Height | 600 mm |
| Panel Width | 600 mm |
| Product Type | Meter Boxes Domestic |
| Service Facilities | With CT Drilled Panel |
Description
Meter Box Victoria, Service Facilities: With CT Drilled Panel, 675mm Height, 630mm Width, 335mm Depth, 600mm Panel Height, 600mm Panel Width, IP23, Steel, RAL 7035, Galvanised
