B&R Meter Box Group Metering Painted With DIN 30 Pole W800mm H1200mm D420mm Steel Galvanised
B&R Meter Box Group Metering Painted With DIN 30 Pole W800mm H1200mm D420mm Steel Galvanised
Meter Box Group Metering Painted With DIN, 30 Poles, 863mm Panel Height, 750mm Panel Width, IP23, Steel Body, RAL 7035, Galvanised, 1200mm Height, 800mm Width, 420mm Depth
| Features |
|
|---|---|
| Brand | B&R |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39121100 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | LB/P |
| Colour | Grey |
| Enclosure Depth | 420 mm |
| Enclosure Height | 1200 mm |
| Enclosure Width | 800 mm |
| IP Rating | IP23 |
| Finish | Galvanised |
| Material | Steel |
| Panel Height | 863 mm |
| Number Of Poles | 30 Pole |
| Panel Width | 750 mm |
| Product Type | Meter Boxes Group Metering |
Description
Meter Box Group Metering Painted With DIN, 30 Poles, 863mm Panel Height, 750mm Panel Width, IP23, Steel Body, RAL 7035, Galvanised, 1200mm Height, 800mm Width, 420mm Depth
