B&R Meter Box Group Metering Unpainted With DIN 30 Pole W800mm H900mm D343mm Steel Galvanised
B&R Meter Box Group Metering Unpainted With DIN 30 Pole W800mm H900mm D343mm Steel Galvanised
Meter Box Group Metering Unpainted With DIN, 30 Poles, 560mm Panel Height, 750mm Panel Width, IP23, Steel Body, RAL 7035, Galvanised, 900mm Height, 800mm Width, 343mm Depth
| Features |
|
|---|---|
| Brand | B&R |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39121100 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | KB/PU |
| Colour | Grey |
| Enclosure Height | 900 mm |
| Finish | Galvanised |
| Enclosure Depth | 343 mm |
| Enclosure Width | 800 mm |
| IP Rating | IP23 |
| Material | Steel |
| Panel Height | 560 mm |
| Number Of Poles | 30 Pole |
| Panel Width | 750 mm |
| Product Type | Meter Boxes Group Metering |
Description
Meter Box Group Metering Unpainted With DIN, 30 Poles, 560mm Panel Height, 750mm Panel Width, IP23, Steel Body, RAL 7035, Galvanised, 900mm Height, 800mm Width, 343mm Depth
