B&R Ausrack Onyx Wall Cabinet Swing Frame 24RU 600x550x1175mm Matte Black
B&R Ausrack Onyx Wall Cabinet Swing Frame 24RU 600x550x1175mm Matte Black
Wall Mount Cabinet Swing Frame, 24RU, Wall Mounting, 1.2mm Rolled Steel, Matte Black, Powder Coated Finish, 50 kg, 1175mm Height x 600mm Width x 550mm Depth, 46 kg Weight, 2 Shelves
| Features |
|
|---|---|
| Brand | B&R |
| Range Name | Ausrack Wall onyX |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 43223300 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | ARWX24U450 |
| Colour | Black |
| Depth | 550 mm |
| Finish | Powder Coated |
| Height | 1175 mm |
| Item Weight | 46 kg |
| Load Capacity | 50 kg |
| Material | 1.2 mm Rolled Steel |
| Number of Shelves | 2 Shelves Shelves |
| Product Type | Data Cabinets Wall Mount |
| Rack Units | 24 RU |
| Width | 600 mm |
Description
Wall Mount Cabinet Swing Frame, 24RU, Wall Mounting, 1.2mm Rolled Steel, Matte Black, Powder Coated Finish, 50 kg, 1175mm Height x 600mm Width x 550mm Depth, 46 kg Weight, 2 Shelves
