Atom Lighting LED Batten Narrow Body Diffused 24W 230V 2355lm 4K White Opal Integral
Atom Lighting LED Batten Narrow Body Diffused 24W 230V 2355lm 4K White Opal Integral
LED Batten Narrow Body Diffused, LED, 24 Watt, 230 Volt AC, 50 Hz, Opal Diffuser, Control Gear: Integral, 2355 Lumens, 4000K, CRI: >80, 120 deg Beam Angle, Cool White, IP20, -20 to 40 deg C, White, 1230 mm Length, 68 mm Width, 91 mm Height
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Atom Lighting |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39111500 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 11254 |
| Beam Angle | 120 deg |
| Colour | White |
| Colour Designation | Cool White |
| Colour Temperature | 4000K |
| Control Gear | Integral |
| CRI | >80 |
| Diffuser Type | Opal |
| Height | 91 mm |
| Input Frequency | 50 Hz |
| Input Voltage | 230 Volt AC |
| IP Rating | IP20 |
| Length | 1230 mm |
| Light Source | LED |
| Lumens | 2355 lm |
| Product Type | LED Battens Diffused |
| Temperature | -20 to 40 deg C |
| Wattage | 24 Watt |
| Width | 68 mm |
Description
LED Batten Narrow Body Diffused, LED, 24 Watt, 230 Volt AC, 50 Hz, Opal Diffuser, Control Gear: Integral, 2355 Lumens, 4000K, CRI: >80, 120 deg Beam Angle, Cool White, IP20, -20 to 40 deg C, White, 1230 mm Length, 68 mm Width, 91 mm Height
